Gustibus.cz

* * * * * * * * * * * * * * * * *

 • Gastronomická Normandie: Camembert, Cidre, Calvados...
 • Kultovní Toskánsko s lekcí italského vaření

Degustace


Sběr lanýžů v Provence

Do départementu Alpes Maritimes se tentokrát vypravíme nejen za dobrým vínem a labužnictvím, ale zlatým hřebem našeho semináře je plán zúčastnit se hledání (a poté samozřejmě i konzumace) lanýžů, které zrají od listopadu do března.

Sběr lanýžů v Arriere Pays Niçois (Provence)

Podrobné informace o sběru lanýžů v Provence
Regionální gastronomie v Provence s lanýži


Termín semináře v Provence: listopad 2012
Místo konání: okolí Nice a Saint-Léger, Alpes-Maritimes, Var

Tentokrát si k zážitkové eno-gastronomii přidáme ještě výpravu se zkušenými truffiery a jejich pejsky za účelem hledání těch nejvzácnějších hub na světě, kterou doplní lanýžové menu o 6 chodech šéf- kuchaře michelinského renomé.

Fotogalerie z předchozích seminářů v Provence na sběru lanýžů Fotogalerie z předchozích seminářů v Provence na sběru lanýžů Fotogalerie z předchozích seminářů v Provence na sběru lanýžů

Program semináře a sběru lanýžů v Provence

Čtvrtek - odlet z Prahy-Ruzyně v 06:45, přílet do Nice v 08.30. Pick-up minibusem. Transfer do centra města Nice – vieille ville na oběd poblíž slavné promenády. Odpoledne exkurze do oblasti Bellet AOC s návštěvou vinařství a degustací. Přesun do Saint-Léger a Auberge du Coustet, lehká večeře s řízenou degustací vín, ubytování.

Pátek - po snídani přejezd do obce Villars sur Var a návštěva Clos Saint Joseph, nejsevernějšího vinařství apelace Côtes de Provence a jediné ležící v départementu Alpes Maritimes. Projížďka podhorskými vesnicemi, které kdysi bývaly vinařské, zastávka v historickém městečku Entrevaux na řece Var a volno na prohlídku či oběd v jedné z místních restaurací. Odpoledne návštěva expozice regionálních produktů, přejezd do vesnice Saint Antonin a návštěva místní farmy, která produkuje vyhlášený sýr z nepasterovaného mléka s názvem Tomme de Serre Lions au lait cru. Návrat do Saint Léger a prohlídka místního musea lidových tradic a romantického kostelíka svatého Jakuba staršího, kde si objednávají svatební obřady snoubenci z celého světa. Gastronomická večeře v Auberge du Coustet.

Sobota - po snídani rendez-vous s „truffierem“ a jeho psíkem v Puget-Théniers za účelem výpravy za hledáním lanýžů. Náš úlovek nám bude sloužit k obědu v Auberge de la Penne, kde nám renomovaný michelinský chef Benoît Poulet (s praxí nejen v Louis XV u Alaina Ducasse, ale také v Londýně, Los Angeles, Bordeaux...) a jeho britská manželka Maria připraví lanýžové menu o šesti chodech za doprovodu vín. Návrat do Saint Léger a večeře v Auberge du Coustet.

Neděle - po snídani check-out a exkurze do La Croix, nedaleké vesničky na vrcholku skály připomínající orlí hnízdo, poté transfer na letiště Nice-Côte d’Azur a ve 14.55 odlet do Prahy. Přílet do Prahy v 16.40.

Předběžná cena celkem: ,- Kč

Cena je v korunách a zahrnuje:

 • Zpáteční letenku Praha - Nice
 • Veškeré transfery v regionu Provence pronajatým autobusem
 • 3x ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní
 • 1x lehkou večeři
 • 2x gastronomický oběd (bez nápojů)
 • 2x gastronomická večeře (bez nápojů)
 • Veškeré návštěvy vinařství včetně degustací (vstupné v ceně)
 • Návštěva muzea, kostela, farmy
 • Služby truffiera
 • 1x řízenou degustaci s odborným výkladem
 • Průvodce a tlumočníka

  Doplňkové služby (fakultativní):

  • n/a

  Cena nezahrnuje příplatek za jednolůžkový pokoj, zahraniční pojištění léčebných výloh, jinou stravu a vstupné než je uvedeno.

  Změna programu vyhrazena.

  Maximální počet účastníků je omezen na 14.

  K dospozici již jen poslední dvojlůžkové pokoje s manželskou postelí.

  V případě, že máte zájem o jiný než uvedený termín seminářů, jsme schopni připravit podobný seminář na míru v jiný termín dle Vašich požadavků.

  Objednávku výletu je možno zaslat nejpozději 40 dní před odjezdem. Vzhledem k omezené kapacitě a popularitě seminářů, doporučujeme objednat co nejdříve.

  Objednávka semináře

  Fotogalerie z předchozích sběrů lanýžů v Provence