Gustibus.cz

* * * * * * * * * * * * * * * * *

 • Gastronomická Normandie: Camembert, Cidre, Calvados...
 • Kultovní Toskánsko s lekcí italského vaření

Degustace


Romantické Alsasko

Alsaský region je přibližně 80 km dlouhý a rozkládá se podél hranice s Německem, od Štrasburku na severu až po Mylhúzy (fr. Mulhouse, něm. Mülhausen, als. Milhüsa) na jihu mezi úpatím pohoří Vogéz a Rýnem.

Jedná se překvapivě o nejssušší oblast v celé Francii. Tento region i jeho vína působí poněkud germánsky, do kterého se prolínají francouzské prvky.

Romantické Alsasko

Vinařský region Alsasko
Regionální gastronomie v Alsasku


Termín semináře v Alsasku: květen 2012
Místo konání: Colmar, Štrasburk a alsaské vinařská oblast, Route des Vins d'Alsace

Malebné vesničky s prosluněnými svahy vinic v dešťovém stínu pohoří Vogéz - to je Alsasko, kde se réva vinná těší nejpříznivějším klimatickým podmínkám v celé Francii. Také k jeho gastronomii má český návštěvník pravděpodobně nejblíže.

Romantické Alsasko Romantické Alsasko Romantické Alsasko

Program semináře na vinicích v Alsasku

Čtvrtek - odjezd z Prahy autokarem ve večerních hodinách z ulice Stroupežnického, naproti stanovišti autobusů Na Knížecí, před hotelem Akcent (bývalé Ženské domovy), Metro Anděl linka B (východ Na Knížecí). Po dohodě lze nástup (i výstup) realizovat po trase D1, D5 (Zlín, Vyškov, Brno, Jihlava, Plzeň, Rozvadov).

Pátek - příjezd do Štrasburku v ranních hodinách. Návštěva renomovaného alsaského vinařství s degustací a možným nákupem vín. Volno na prohlídku města, katedrály, Petite France nebo oběd. Odpoledne přejezd do Colmaru, ubytování. Večer společná enogastronomická večeře.

Sobota - po snídani přejezd do pitoreskního městečka Ribeauvillé. Dopolední návštěva vinařství s degustací a možným nákupem vín. Volno na oběd/prohlídku města. Odpoledne přejezd viničními stezkami Route de Grands Crus do vesnice Zellenberg, navštěva vinařství s degustací a možným nákupem vín. V podvečer návrat do Colmaru. Večer degustace vín s občerstvením a odbornou přednáškou o alsaských vínech.

Neděle - po snídani check-out a přejezd do pitoreskního městečka Eguisheim. Návštěva vinařství s degustací a možným nákupem vín. Oběd v typické auberge alsacienne na tradiční „alsaský kotlík“ (Baeckeoffe). Odpolední návštěva vinařství s degustací a možným nákupem vín. Zastávka v nákupním centru. Odjezd do ČR ve večerních hodinách.

Pondělí - příjezd do Prahy v časných ranních hodinách.

Cena za osobu celkem: 12.500.- Kč

Cena je v korunách a zahrnuje:

 • Dopravu moderním klimatizovaným autobusem (bar, WC, video/DVD) nebo komfortnim minibusem (v zavislosti na poctu ucastniku).
 • 2x ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní
 • 5x návštěv vinařství včetně degustací (vstupné v ceně)
 • 1x degustační večeři (snack, degustace 8 vzorků vín)
 • 1x gastronomická večeři (bez nápojů)
 • 1x oběd (bez nápojů)
 • Odbornou přednášku o alsaských vínech, kterou osobně bude řídit Helena Baker
 • Průvodce a tlumočníka

Doplňkové služby (fakultativní):

 • Možnost nákupu alsaských vín za bezkonkurenční ceny přímo u výrobců.

Cena nezahrnuje příplatek za jednolůžkový pokoj, cestovní pojištění, zahraniční pojištění léčebných výloh, jinou stravu a vstupné než je uvedeno.

Změna programu vyhrazena.

Maximální počet účastníků je omezen na 35.

V případě, že máte zájem o jiný než uvedený termín seminářů, jsme schopni připravit podobný seminář na míru v jiný termín dle Vašich požadavků.

Objednávku výletu je možno zaslat nejpozději 40 dní před odjezdem. Vzhledem k omezené kapacitě a popularitě seminářů, doporučujeme objednat co nejdříve.

Objednávka semináře

Fotogalerie z předchozích výletů do Alsaska