Gustibus.cz

* * * * * * * * * * * * * * * * *

 • Gastronomická Normandie: Camembert, Cidre, Calvados...
 • Kultovní Toskánsko s lekcí italského vaření

Degustace


Malebná Mosela a Porýní

Řeka Mosela meandruje směrem k severovýchodu od lucemburských hranic a doslova v každé zákrutě najdeme vinice, která mají rozličný potenciál. Z jejich strmých svahů se rodí ty nejušlechtilejší ryzlinky z celého Německa.

Některé stráně jsou tak příkré, že je vinohradníci buď nechali ležet ladem, jinde je obdělávají pomocí lanovky.

Údolí Mosely, Sáry a Ruweru

Vinařský region Mosela a Porýní
Regionální gastronomie Mosely a Porýní

Termín semináře v oblasti Mosely a Porýní: n/a
Místo konání: okolí měst Bernkastel-Kues, Rüdesheim, Neustadt-an-der-Weinstrasse

Strmé viniční svahy podél řeky Mosely a mohutného Rýna jsou kolébkou nejušlechtilejší odrůdy - ryzlinku rýnského a úchvatná místa Bernkastel, Bacharach, Loreley, Kloster Eberbach či Johannisberg zůstanou navždy vryta ve vaší paměti...

Fotogalerie z předchozích seminářů v údolí řeky Rýna Fotogalerie z předchozích seminářů v údolí řeky Rýna Fotogalerie z předchozích seminářů v údolí řeky Rýna

Program semináře na vinicích v oblasti Mosely a Porýní

Čtvrtek - odjezd z Prahy autokarem ve večerních hodinách z ulice Stroupežnického, naproti stanovišti autobusů Na Knížecí, před hotelem Akcent (bývalé Ženské domovy), Metro Anděl linka B (východ Na Knížecí). Po dohodě lze nástup (i výstup) realizovat po trase D1, D5 (Zlín, Vyškov, Brno, Jihlava, Plzeň, Rozvadov).

Pátek - příjezd do regionu Mosely a malebného městečka Bernkastel-Kues v ranních hodinách. Volno na prohlídku nebo snídani. Poté návštěva hospicu a vinařského muzea vín se stálou expozicí vín, degustací a možností nákupu vín od rozličných výrobců. Návštěva vinařství a oběd tamtéž s degustací a snoubením vín. Odpoledne přesun podél meandrující Mosely a strmých vinic směrem k Rýnu do oblasti Rheingau. Návštěva vinařství s degustací a možnost nákupu vín. Přejezd do Rüdesheimu a ubytování. Večer volný program.

Sobota - po snídani přejezd do Eltville a poté do cisterciáckého kláštera a vinařství Kloster Eberbach. Prohlídka s degustací a možnost nákupu vín. Přejezd do vinařské obce Oestrich-Winkel a návštěva nejstarší usedlosti v Německu z 12. století Schloss Vollrads a stejnojmenného vinařství s degustací a možností nákupu vín. Gastronomický oběd v zámecké restauraci. Odpolední návštěva vinařství s degustací a možností nákupu vín. Návrat do Rüdesheimu. Večer volný program na návštěvu četných vinných šenků a restaurací v tomto pitoreskním městečku.

Neděle - po snídani check-out a přejezd do oblasti Falcka. Návštěva vinařství s degustací, možností nákupu vín a oběd v zahradním restaurantu vinařství. Odpolední návštěva vinařství s degustací a možností nákupu vín. Exkurze na Schloss Hambach, dějiště bienále Best of Rieslings, projížďka vinicemi, zastávka v městečku s poetickým názvem Nové Město na vinařské stezce (Neustadt-an-der-Weinstrasse) s lehkou večeří v Mundus Vini Haus. Poté odjezd do ČR.

Pondělí - příjezd do Prahy v časných ranních hodinách.

Orientační cena celkem: 12.900.- Kč

Cena je v korunách a zahrnuje:

 • Dopravu moderním klimatizovaným autobusem (bar, WC, video/DVD) nebo komfortním minibusem (v závislosti na počtu účastníků).
 • 2x ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní
 • vstupné do hospicu a muzea vín
 • 5x návštěv vinařství včetně degustací (vstupné v ceně)
 • 1x degustační večeři (snack, degustace vzorků vín)
 • 1x gastronomický oběd (bez nápojů)
 • 1x oběd s degustací vín
 • Odbornou přednášku o vínech daného regionu, kterou osobně bude řídit Helena Baker
 • Průvodce a tlumočníka

Doplňkové služby (fakultativní):

 • Možnost nákupu moselských a rýnských vín za bezkonkurenční ceny přímo u výrobců.

Cena nezahrnuje příplatek za jednolůžkový pokoj, cestovní pojištění, zahraniční pojištění léčebných výloh, jinou stravu a vstupné než je uvedeno.

Změna programu vyhrazena.

V případě, že máte zájem o jiný než uvedený termín seminářů, jsme schopni připravit podobný seminář na míru v jiný termín dle Vašich požadavků.

Objednávku výletu je možno zaslat nejpozději 40 dní před odjezdem. Vzhledem k omezené kapacitě a popularitě seminářů, doporučujeme objednat co nejdříve.

Objednávka semináře

Fotogalerie z předchozích výletů Na Moselu a Rýn