Gustibus.cz

* * * * * * * * * * * * * * * * *

 • Gastronomická Normandie: Camembert, Cidre, Calvados...
 • Kultovní Toskánsko s lekcí italského vaření

Degustace


Luxusní Champagne

Champagne je region ležící asi 100 km východně od Paříže, který byl přesně definován mezi lety 1908 a 1919 a zaujímá přibližně 35 000 hektarů vinic.

75% vinohradů se nachází v départementu Marne, 17% v Aube a zbývajících 8% v départementech Aisne, Seine-et-Marne a Haute Marne.

Luxusní Champagne

Vinařský region Champagne
Regionální gastronomie Champagne


Termín semináře v Champagne: neurčeno
Místo konání: Remeš

Pravé šampaňské bublinky v čase předvánočním a předsilvestrovském, po stopách benediktinského mnicha Doma Pérignona v okolí Remeše a Épernay - tomu se říká završení celoroční eno-gastronomické odysey ve stylu!

Luxusní Champagne Luxusní Champagne Luxusní Champagne

Program semináře na vinicích Champagne

Čtvrtek: Odjezd autobusem z Prahy v 21:00.

Pátek: Příjezd do Remeše. Návštěva vinařství (Ruinart, Taittinger, Bruno Paillard...)

Volno na oběd nebo individuální prohlídku Remeše a katedrály. Přejezd do Verzelay, návštěva rodinného šampaňského podniku (Dusset). Návrat do Remeše a ubytování v centru města. Večer volný program.

Sobota: Po snídani přejezd do Côte de Blancs a zpátky přes Montagne de Reims. Návštěvy 3 vinařství (St. Gall, Chauvet, Brugnon, Roger Brun, Petit Lebrun). Večeře se šampaňskými víny ve vinařství (Vilmart, Ployez).

Neděle: Po snídani check-out a přejezd do Hautvillers. Návštěva vinařství (Gobillard). Přejezd do Épernay, kde bude volno na oběd a čas na individuální prohlídku města s nejdražší ulicí - Avenue de Champagne - na světě. Možnost další návštěvy šampaňských domů dle individuálního výběru, např. Mercier, Moët et Chandon, De Castellane... Přejezd do Remeše, návštěva slavného šampaňského domu Pommery. Odjezd z Remeše v podvečer.

Pondělí: Návrat do Prahy v ranních hodinách.

Cena celkem: n/a

Cena je v korunách a zahrnuje:

 • Dopravu moderním klimatizovaným autobusem (bar, WC, video/DVD) nebo komfortním minibusem (v závislosti na počtu účastníků).
 • 2x ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní
 • 6x návštěvy vinařství včetně degustací (vstupné v ceně)
 • 1x oběd za doprovodu vín ve vinařství
 • 1x gastronomická večeře ve snoubení s víny s vinařem
 • Odbornou přednášku o šampaňských vínech, kterou osobně bude řídit Helena Baker
 • Průvodce a tlumočníka

Doplňkové služby (fakultativní):

 • Sabráž (sabrage - neboli stínání hrdel lahví šampaňských vín šavlí) a intronizace do Řádu rytířů zlaté šavle (Chevaliers du Sabre d'Or).
 • Možnost nákupu všech možných stylů šampaňských vín za bezkonkurenční ceny přímo u výrobců.

Cena nezahrnuje příplatek za jednolůžkový pokoj, zahraniční pojištění léčebných výloh, jinou stravu a vstupné než je uvedeno.

Změna programu vyhrazena.

V případě, že máte zájem o jiný než uvedený termín seminářů, jsme schopni připravit podobný seminář na míru v jiný termín dle Vašich požadavků.

Objednávku výletu je možno zaslat nejpozději 40 dní před odjezdem. Vzhledem k omezené kapacitě a popularitě seminářů, doporučujeme objednat co nejdříve.

Objednávka semináře


Sabráž Sabráž

Fotogalerie z předchozích výletů do Champagne