Gustibus.cz

* * * * * * * * * * * * * * * * *

  • Gastronomická Normandie: Camembert, Cidre, Calvados...
  • Kultovní Toskánsko s lekcí italského vaření

Degustace


Degustace vín v Praze

Gustibus.cz pořádá v průběhu roku rovněž (ne)pravidelné degustace vín, které se konají v zajímavých lokalitách
v Praze i na Moravě.

Při těchto tematických ochutnávkách vín objevíte to nejlepší, co vám místní vinaři nebo dovozci špičkových zahraničních vín mohou nabídnout, a to za bezkonkurenční ceny, které platí pouze při těchto akcích.

Helena Baker, AIWS

Přístí plánovaná degustace vína:

Termín: začátek září 2011 (bude upřesněno)
Místo akce: Viniční Altán Gröbovka, restaurace Monarch v Kolkovně
Program:
Jídlo:
Cena:


Svoji účast na degustaci prosím zasílejte nejpozději 2 dny před degustací na degustace@gustibus.cz


O dalších termínech degustací vás budeme informovat. Sledujte proto tyto stránky !


Poznámka:

Poslední taková řízená degustace proběhla v úterý 28. června 2011 večer v krásných sklepních prostorách restaurace Monarch V Kolkovně na adrese V Kolkovně 6, Praha 1 – Staré Město.

Na tomto mimořádném koštu měli účastníci možnost ochutnat autentická moravská vína z malé rodinné firmy Vinařský dům Kopeček – Dubňany ze Slovácké vinařské podoblasti. Zúčastnily se jí také mnohé Dámy vína v čele s herečkou Ivou Janžurovou. Vína vybrala – a spolu s vinařem Zbyňkem Kopečkem, manželkou Evou a dcerou Kačenkou – prezentovala naše první Dáma vína, Helena Baker, která ve sklepní osadě Pod dubňansků horů v jejich sousedství rovněž vlastní malý vinohrádek a vinný sklípek. K dobré pohodě hrála cimbálová kapela Ligniťan z Dubňan, kterou představil virtuozní cimbalista Zbyněk Kopeček ml., rovněž absolvent Vinařské školy ve Valticích a hlavní vinohradník této rodinné firmy. Vinný restaurant Monarch pro tuto příležitost připravil pohoštění ze specialit finger food i vynikajícího guláše, který se perfektně snoubil s vybranými červenými víny. Mezi přítomnými byly nejen známé osobnosti, které se pohybují na vinařské a publicistické scéně, ale i přední český houslista a violista Bohuslav Matoušek se svojí chotí Jasněnkou a dokonce i návštěva z daleké Austrálie, která prezentujícímu se moravskému vinaři potvrdila, že se se svými víny nemá za co stydět ani před nimi. Vinař Zbyněk Kopeček, jenž celý večer skvěle moderoval, svým nezaměnitelným slováckým dialektem a humorem vytvořil příjemnou náladu, kde se celý večer všichni přítomní náramně bavili. -FV-